Harran Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesindeki binasında faaliyet gösteren Yabancı Diller Yüksekokulu, öğrencilere çağdaş düzeyde yabancı dil eğitim ve öğretimi sağlamak amacıyla 23 Haziran 2012/3243 Sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla kurulmuştur. Tamamen ya da %30 oranında yabancı dille eğitim veren program öğrencilerinden dil yeterliliği istenilen düzeyde olmayanlar ile üniversitede eğitim-öğretim faaliyetleri dilinin tamamen Türkçe olduğu bölümlere yeni kayıt yaptırmış olup yabancı dil öğrenmek amacıyla isteğe bağlı olarak programa başvuran öğrenciler Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yürütülen İngilizce Hazırlık Programlarında dil bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik eğitim alırlar. Genç ve dinamik akademik kadrosu ile Harran Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu; İngilizce Hazırlık Programları, yabancı dil kursları, bilimsel araştırma projeleri ve Akademik Yazım ve Çeviri Merkezi ile hem öğrencileri hem de akademik personeli yabancı dil öğrenmede etkin ve istekli olma yönünde desteklemektedir.
 

Yüksekokulumuzda farklı kapasitelerde tamamı multimedya destekli toplam 7 derslik, toplantı ve etkinliklerde aktif olarak kullanılan 1 adet çok amaçlı salon, bireysel çalışmayı ve öğrenmeyi destekleyen 1 adet dil laboratuvarı ile 1 adet yabancı dil kütüphanesi bulunmaktadır.
 

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle Yüksekokulumuz bünyesinde 15 İngilizce öğretim elemanı, 2 Almanca öğretim elemanı, 1 Fransızca öğretim elemanı, 2 Arapça öğretim elemanı ve 1 Farsça öğretim elemanı olmak üzere toplam 21 öğretim elemanı bulunmaktadır.

YDYO HABERLERİ

ÖNEMLİ BAĞLANTILAR

Sosyal Medya Hesaplarımız
 
   

Bologna - YÖK