Sevgili Öğrenciler,

 

YKS’deki başarınız sonucu üniversitemizde eğitim ve öğrenim hakkı kazandınız. Bugün ise, dünya dili İngilizce’yi öğrenmek için Yabancı Diller Yüksekokulu’nda (YDYO) bulunmaktasınız. Ben bu vesileyle, bugüne kadar ki başarı ve seçimlerinizden dolayı sizleri kutluyor ve YDYO ailesi adına hepinize hoş geldiniz demek istiyorum!

 

Dileğim odur ki, hepimiz için 16 Eylül 2019 günü başlayacak olan 2019-2020 akademik yılı, sizlere İngilizce’yi iyi derecede öğrenmenin ötesinde gelecekteki mesleki ve özel yaşamınız için hedeflediğiniz tüm başarı ve kazanımlar doğrultusunda atılmış önemli bir ilk adımı oluşturur.

 

YDYO İngilizce hazırlık programının amacı, yenilikçi ve teknoloji destekli bir eğitim programı çerçevesinde; içinizdeki yüksek enerji ve potansiyelin ortaya çıkmasını teşvik edecek; eşitlikçi, şeffaf ve pozitif etkileşim ve iş birliği ilkelerini benimsemiş bir akademik ve idari kadro ile sizleri dil öğrenme sürecinizde desteklemek ve bu süreci verimli olduğu kadar keyifli bir hale getirmektir.

 

Sizlerin de çok iyi bildiği gibi, dil öğrenme süreci ilgi, dikkat ve çabanın yanı sıra yoğun katılım gerektiren uzun soluklu ve iki boyutlu bir süreçtir. İki boyut, öğretme işini gerçekleştirecek hocalarınız ile öğrenmeyi gerçekleştirecek siz değerli öğrencilerimizi içermektedir. Hedeflenen ve arzu edilen sonuçlar, yalnızca farkındalıklı bir yaklaşımla her iki tarafın da gerekli itina, çaba ve sorumluluğu üstlenmesi sonucu ortaya çıkacaktır.

 

Akademisyenlerimiz bu farkındalıkla yaz başından beri bu öğrenme sürecine ve yeni akademik yıla hazırlanmaktalar. Siz değerli öğrencilerimizin de bu çabaya eşit katkı sunacağınız ve gerekli tüm sorumlulukları üstleneceğiniz inancıyla mutlu, huzurlu ve verimli bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.


 
Dr.Öğr.Üyesi Abdulkadir TURGAY
Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü

YDYO HABERLERİ

Sosyal Medya Hesaplarımız
 
   

Bologna - YÖK